Lielākie sporta notikumi Eiropā

Katrs mūsu kontinenta stūris ir izceļas ar savu unikālu kultūru, kurā atspoguļojas vietējās tradicionālās un vēsturiskās vērtības. Eiropas daudzveidība atspoguļojas arī sportā, jo eiropieši jūt līdz visdažādākajiem sporta veidiem, no dubļainām zirgu skriešanās sacīkstēm līdz elegantām tenisa spēlēm. Neskatoties uz to, daži datumi sporta līdzjutēju kalendāros tiek gaidīti īpaši nepacietīgi. Mēs esam uzrakstījuši šo rakstu, lai jūs varētu uzzināt, kuri sporta notikumi pārdod visvairāk biļešu, kuriem mačiem visvairāk līdzjutēju seko televīzijas ekrānos un kuru sportistu cīņas laukumā visvairāk iedvesmo eiropiešu līdzjutējus.

Monaco Grand Prix, F1

Kopš 1929. gada Monako ielās tiek rīkotas F1 bolīdu sacensības, kas ir vienas no prestižākajām sacīkstēm pasaulē. Monako pilsētas trase tiek uzskatīta par vieno no visprasīgākajām trasēm Formulas 1 sacīkšu kalendārā. Circuit de Monaco piedāvā šauru trasi, sarežģītus līkumus un apmales, kas nepiedod nevienu kļūdu, liekot braucējiem kārtīgi pastrādāt. Šo slavenos sacīkšu visu laiku izcilākais braucējs ir Brazīlijas Airtons Senna, kurš sacensībās uzvarēja bezprecedenta sešas reizes (piecas pēc kārtas no 89. līdz 93. gadam).

UEFA Čempionu Līgas Fināls, futbols

Kopš dibināšanas 1955. gadā, UEFA Čempionu līga, savā īsajā pastāvēšanas laikā ir kļuvusi par vienu no skatītākajiem sporta notikumiem visā pasaulē. Čempionu līgas pastāvēšanas vēsturē vislabāk ir veicies spāņu futbola klubiem. Visveiksmīgākie ir bijuši Madrides Real futbolisti, kuriem ir izdevies uzvarēt turnīrā 9 reizes. Veiksmīgi ir bijuši arī klubi no Lielbritānijas, Vācijas, Francijas un citām Eiropas valstīm, bet tas nav galvenais iemesls turnīra popularitātei. Līdzjutēji no kaislīgi seko līdzi Čempionu Līgai savos televīzora ekrānos, ne tikai tādēļ vien, lai atbalstītu savu iecienītāko klubu, bet vienkārši tādēļ, lai izbaudītu augstākā līmeņa futbolu.

Tour De France, velosports

Tour de France, kas pazīstams arī kā "Le Grande Boucle" vai "Le Tour", ir pasaulē lielākais ikgadējais velo sporta pasākums. Tās ir riteņbraukšanas sacensības, kas katru gadu notiek Francijā un noslēdzas ar grandiozu finālu skaistajā Parīzē. Sacīkstes tiek rīkotas 21 posmos, kopējam trases garumam sasniedzot aptuveni 3500 kilometrus. Riteņbraucēji no visas pasaules pulcējas Francijā, lai sacenstos par iespēju iegūt prestižo Tour de France trofeju un naudas balvu 450 000 eiro apmērā. Šis ir sporta veids, kas katru gadu pulcē 3,5 miljardus televīzijas skatītāju un vairāk nekā 12 miljonus skatītāju. Tas ir aizraujošs sporta veids, un tā apmeklējums ir pilnīgi bez maksas.

Vimbldona, teniss

Vecākais un, iespējams, prestižākais tenisa turnīrs pasaulē tiek rīkots Vimbldonā, Londonā kopš 1877. gada. Tas ir vienīgais lielais tenisa turnīrs, kas joprojām tiek spēlēts uz zāliena. Katru gadu, divas nedēļas jūnija beigās un jūlija sākumā, tenisa līdzjutēji no visas pasaules var novērtēt augstāko tenisa spēles pilotāžu uz leģendārā Vimbldonas zāliena. Šīs sacensības ir visa smalkā un izsmalcinātā koncentrāts un pie intriģējošām tradīcijām pieder stingrs ģērbšanās kods, zemeņu un saldā krējuma ēšana.

Grand National, zirgu sacīkstes

Grand National ir zirgu skriešanās ar handikapu, kuras tiek rīkotas oficiālā distancē, kas ir aptuveni četrarpus jūdžu garas. Līdz ar to, tās ir vienas no garākajām sacensībām Lielbritānijā un Īrijā. Sacīkstes ar handikapu ir sacensību veids, kurā katram zirgam tiek uzlikts papildus svars, pamatojoties uz tā iepriekšējiem rādītājiem, ar mērķi panākt to, ka zirgi finišēs aptuveni līdzīgos laikos. Tomēr tas notiek reti, jo īpaši Grand National, kas ir nogurdinošs zirgu maratona skrējiens. Daudz kas var notikt sacīkstēs, kurās piedalās līdz pat 40 zirgu. Daži zirgi būs labāki par citiem, daži vienkārši nespēs uzrādīt savu labāko sniegumu konkrētajā dienā. Agrāk ir bijuši tuvi finiši, taču reti kad ir vairāk par diviem vai trim zirgiem, kuriem izdodas saglabāt cerības uz uzvaru vēl pēc pēdējā žoga pārvarēšanas. Grand National pulcē zirgu skriešanās līdzjutējus ne tikai no visas Eiropas, bet pat no visas Pasaules, jo šīm sacensībām katru gadu līdzi seko 600 miljonu televīzijas skatītāju.

Lemānas 24 stundu sacensības, autosports

Vienas no prestižākajām autosporta notikumiem pasaulē, Lemānas 24 stundu maratons ir vecākās aktīvās sporta automašīnu izturības sacīkstēs. To norises vieta ir trase Circuit de la Sarthe, starp Lemānas un Mulsānas pilsētām Ziemeļfrancijā. Sacīkstes pirmo reizi tika rīkotas 1923. gada 26. un 27. maijā, kā iespēja automašīnu ražotājiem, lai pierādītu savu transportlīdzekļu izturību sacensībās. Lēmānas 24 stundu sacīkstes ir attīstījusies par ātrgaitas šaha maču starp labākajām profesionālajām sacīkšu komandām. Stratēģija, komandas darbs un lieliskas braukšanas prasmes ir tikpat svarīgas kā automašīnas uzticamība un tehnoloģiskās priekšrocības. Sacīkstēs ir pavisam vienkāršs mērķis: uzvar automašīna, kas 24 stundās veic lielāko distanci. Kopā ar Indy 500 un Monako Grand Prix, Lemānas 24 stundu sacīkste veido prestižo autosporta trīskāršā čempiona tituli, ko iekāro sacīkšu braucēji no visas pasaules. Mūsdienās Lemānas 24 stundu sacīkstes ir vienas no vairākām FIA Pasaules izturības čempionāta sacīkstēm, un tās klātienē skatās vairāk nekā ceturtdaļmiljons līdzjutēju.

Eiropas Čempionāts futbolā

Mēs nedomājam, ka esat pārsteigti redzot, kurš sporta notikums ir vispopulārākais Eiropā. Kurš gan cits tas varētu būt, ja ne pats sporta karalis futbols? UEFA Eiropas čempionāts futbolā ir starptautiskas sacensības, kurās piedalās Eiropas pieaugušo vīriešu valstsvienības. Turnīru vada Eiropas Futbola asociācijas savienība (UEFA), un tajā tiek noskaidrots Eiropas čempions. Turnīra čempions kvalificējas FIFA Konfederāciju kausam. Kaut gan Pasaules Kauss futbolā ir populārāks, mēs to neiekļāvām savā apskatā, jo mēs šoreiz koncentrējamies tieši uz Eiropas iecienītākajiem sporta notikumiem. Papildus tam, daudzi futbola fani uzskata, ka Eiropas čempionātā piedalās augstāka līmeņa sportisti, nekā Pasaules kausā. Neskatoties uz to, ka Eiropas sporta tradīcijas ir ļoti atšķirīgas, futbolam ir izdevies izvirzīties par vienīgo sporta veidu, kuram visā Eiropā jūt līdzi patiešām kaislīgi. Tādēļ Eiropas čempionātu futbolā vēro ne tikai dalībvalstīs, bet arī tajās retajās Eiropas valstīs, kurā futbols pat netiek spēlēts augstā līmenī.

Noslēgumā

Mēs dzīvojam ļoti daudzveidīgā kontinentā. Lai arī kurā Eiropas stūrī jūs neatrastos, jūs vienmēr būsiet tikai dažu stundu brauciena attālumā, lai nokļūtu vietā ar pavisam citām, gadsimtiem ilgi kaldinādām tradīcijām. Vienas valsts nacionālais sporta veids, kas pārpilda arēnas un pie televīzijas ekrāniem pulcē miljonus, var būt pavisam nepopulārs un atzīts par nenozīmīgu tās kaimiņvalstī. Neskatoties uz to, pastāv daži sporta veidi, kurus ir iecīnījuši visā Eiropā. Spilgtākais piemērs ir futbols, kas patiešām ir iecīnīts visā Eiropā. Tādēļ tieši futbola stadioni ir kļuvuši par to vietu, kura stadionos satiekas līdzjutēji no visas Eiropas un apmainās ar līdzi jušanas tradīcijām.